Nya Ostkustbanans team

Ingela Bendrot
Titel: VD
Organisation: Nya Ostkustbanan
Mail: ingela.bendrot@nyaostkustbanan.se

Läs intervjun om Ingela här.

 


Monika Nyberg
Titel: Administratör
Organisation: Sundsvalls Logistikpark 
Mail: monika.z.nyberg@sundsvall.se

Anna Skytt
Titel: Infrastrukturstrateg
Organisation: Region Gävleborg
Mail: anna.skytt@regiongavleborg.se


Johan Klockar Öhrnell
Titel: Infrastrukturstrateg
Organisation: Sundsvalls kommun
Mail: johan.ohrnell@sundsvall.se

 

Henric Fuchs
Titel: Samordnare för kollektivtrafik och infrastruktur
Organisation: Region Västernorrland
Mail: henric.fuchs@rvn.se

Läs intervjun om Henric här.

 

Lotta Rönström
Titel: Senior Adviser
Organisation: North Sweden European Office
Mail: lotta.ronstrom@northsweden.eu

Läs intervjun om Lotta här.

Intervjun gjordes när Lotta arbetade på Mid Sweden, som har fusionerats in i North Sweden European Office.

 

Roger Wetterstrand
Titel: Enhetschef kollektivtrafik och infrastruktur
Organisation: Region Västernorrland
Mail: roger.wetterstrand@rvn.se

 

Ebba Bjerkander
Titel: Policy Adviser
Organisation: Central Sweden European Office
Mail: ebba.bjerkander@centralsweden.be